1DLACZEGO WYBRAĆ TO STUDIO A NIE INNE?
Jako #EMSSUPERTEAM działamy w Bielsku od 2018r. W naszym studio w odróżnieniu od innych tego typu miejsc pracują doświadczone trenerki personalne, medyczne oraz fizjoterapeutki. Stale się szkolimy, posiadamy własne centrum szkoleniowe, wewnętrzne standardy. Prowadzimy własne badania i szeroko z nich korzystamy. W bodymoment znajdziesz kameralną atmosferę, której poszukujesz.
2TRENING EMS: CZY JEST BEZPIECZNY?
Tak, trening ten wywodzi się z fizjoterapii i jest całkowicie bezpieczny. Elektrostymulacja mięśni (EMS) jest stosowana przez lekarzy, fizjoterapeutów i kręgarzy od dziesięcioleci. Niedawno zyskała również popularność w zakładach opieki zdrowotnej i uzdrowiskach. A teraz i ty możesz z łatwością korzystać z tej najskuteczniejszej metody treningowej w naszym studio.
3CZY TRENING EMS BODYMOMENT JEST BOLESNY ?
Nie, trening EMS należy do przyjemnych, całkowicie bezpiecznych i bezbolesnych metod treningowych. Odczucie impulsu można porównać do mocniejszego mrowienia.
4JAK SZYBKO ZOBACZĘ EFEKTY ?
Elektrostymulacja potęguje efekty treningowe, a co za tym idzie, skraca czas do uzyskania silnej i zgrabnej sylwetki. W jednej sesji treningowej pracujemy nad wzmocnieniem mięśni całego, a efektem ubocznym jest utrata masy ciała, ujędrnienie skóry, redukcja cellulitu i poprawienie ogólnej wydolności organizmu, redukcji bólów pleców itp. Efekty zobaczysz już po kilku sesjach!
5CZY TRENOWAĆ MOGĄ RÓWNIEŻ OSOBY OTYŁE?
Tak! Trening EMS jest świetną alternatywą dla tradycyjnego treningu siłowego, czy zajęć fitness. Bez ryzyka obciążenia stawów osoby otyłe mogą z powodzeniem uczestniczyć w tej formie treningu. Trener pomoże dobrać odpowiedni rozmiar stroju, który zapewni komfort i pełną swobodę ruchów podczas treningu.
6CZY EMS POMAGA W REDUKCJI CELLULITU?
Tak trening Ems stymuluje głębsze partie mięśniowe, powoduje zwiększenie ukrwienia tkanki mięśniowej i łącznej, a tym samym wpływa na jędrność skóry i redukcję cellulitu.
7CZY EMS JEST SKUTECZNĄ METODĄ REHABILITACJI?
Tak trening EMS wzmacnia mięśnie stabilizujące, posturalne które wpływają na naszą prawidłową sylwetkę. Pomaga pozbyć się bólu pleców i wyrównać dysproporcje w napięciu mięśniowy, które często są przyczyna kontuzji. Poza tym trening Ems nie obciąża stawów i może być świetną formą powrotu do formy.
8CZY EMS POMOŻE MI WRÓCIĆ DO FORMY PO CIĄŻY?
Tak, Trening Ems jest obecnie najbardziej efektywną metodą treningu. W połączeniu z odpowiednim odżywianiem można szybko zobaczyć pożądane efekty. Trening ten pomaże również wzmocnić mięśnie głębokie dna miednicy, odpowiadające za trzymanie moczu, a także wzmocnić mięśnie brzucha i ujędrnić skórę rozciągniętą podczas ciąży. WAŻNE ! przed rozpoczęciem treningów należy skonsultować się z lekarzem i nie rozpoczynać treningów wcześniej niż 6 tygodni po porodzie.
9CZY SZYBCIEJ ZBUDUJĘ MASĘ MIĘŚNIOWĄ?
Tak, ale kobiety nie muszą się obawiać rozrostu mięśni, ze względu na swoją fizjologię i układ hormonalny. Ich mięśnie będą dzięki treningowi EMS lepszej jakości, a ich ciało stanie się ładnie wymodelowane. Mężczyzną natomiast głównie za sprawą testosteronu trening EMS pomoże w budowie masy mięśniowej, a tym samym zbudują umięśnioną męską sylwetkę.
10CZY OSOBY PO 60 ROKU ŻYCIA RÓWNIEŻ MOGĄ TRENOWAĆ?
Tak! Ponieważ, metoda EMS nie obciąża stawów, jest całkowicie bezpieczna. Pomaga zachować „jakość życia”. Zapobiega również naturalniej utracie masy mięśniowej wraz z wiekiem dzięki czemu jest świetnym sposobem na zachowanie sprawności.
11CZY SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO TRENINGU EMS?
Tak, Jeśli cierpisz na jedną z niżej wymienionych dolegliwości, to niestety na razie nie możesz trenować metodą EMS. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie konsultacja z lekarzem, ponieważ leczenie niektórych schorzeń za zezwoleniem lekarza może być wspomagane metodą EMS. Główne przeciwwskazania to: epilepsja(padaczka), rozrusznik serca, ciąża, ciężkie zaburzenia krążenia, przepuklina nowotwory, zaawansowana miażdżyca, zaburzenia krążenia, gorączka, infekcje bakteryjne i wirusowe, krwawienia, hemofilia, cukrzyca.

#